مجله اینترنتی

مشکل سامانه جدید دهک‌بندی یارانه‌ها، چه باید کرد؟

سامانه حمایت

از روز گذشته تا به امروز شماری از شهروندان متقاضی برای مشاهده آخرین نتایج مربوط به اطلاعات شناسه اقتصادی خانوار خود یا همان سامانه حمایت و تعیین دهک‌بندی با مشکلاتی مواجه شده‌اند.

به گزارش تصویر زندگی به نقل از تجارت نیوز: در ادامه اجرای برنامه اصلاح ارز ترجیحی دولت، روز گذشته وزارت رفاه از سامانه جدیدی رونمایی کرد که به بازبینی دهک‌بندی خانوار مربوط می‌شود.

در اطلاعیه‌ مربوط به این سامانهِ وزارت رفاه آمده است:

سرپرستان خانوار معترض به دهک بندی و عدم دریافت یارانه که رقم آخر کد ملی آنها عدد زوج است در روز‌های زوج و سرپرستان خانواری که رقم آخر کد ملی آنها عدد فرد است، در روز‌های فرد به وبگاه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند. از طریق این نشانی اینترنتی شهروندانی که قبلا درخواست بررسی مجدد دهک‌بندی خانوار خود را ثبت نموده‌اند، قادر به مشاهده نتایج بررسی‌ها براساس اطلاعات به‌روزرسانی شده شناسنامه اقتصادی خانوار هستند.

با این حال از روز گذشته تا به امروز شماری از شهروندان متقاضی برای مشاهده آخرین نتایج مربوط به اطلاعات شناسه اقتصادی خانوار خود با مشکلاتی مواجه هستند که مخاطبان تجارت‌نیوز برخی از آنها را اینطور مطرح کرده‌اند:

-«سامانه مشکل داره.کد تایید رو که می‌زنی می‌گه این فیلد اجباری است! واقعاً که. یک تست نکردید قبلاً و همین جوری سامانه رو آوردید بالا!»

-« هرچه سعی کردم وارد بشم نشد که نشد کد تایید که برام پیامک میشه رو قبول نمی‌کنه».-« من که زدم ثبت نام خواست برای ثبت نام کد ارسال کرد کد رو زدم گفت اشتباه است دوباره زدم نوشت کد جدید بگیرید. چندین بار امتحان کردم حتی نتونستم ثبت نام کنم چه برسه که بتونم وارد سایت بشم. البته من آخر کد ملیم فردا شنبه زدم شاید به خاطر این باشه که حتی نمی‌شه ثبت نام کرد».

-« سلام‌ چرا ویرایش‌ اطلاعات‌ یارانه‌فعال‌ نیست؟ ما برای‌ ثبت نام شماره‌ شبا را اشتباه‌ وارد کردیم؟ لطف‌ کنین‌ سامانه‌ ویرایش‌ را فعال‌ کنین یا که‌ راهنمایی‌کنین؟؟»

-« اصلا نمی‌شه وارد شد همش خطامی‌ده».

متقاضیان به کجا مراجعه کنند؟

از آنجایی که این سامانه متعلق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، در تماس تجارت‌نیوز با این وزارتخانه مشخص شد که ممکن است برای برخی متقاضیان در زمان مراجعه به این سامانه اینترنتی تازه راه‌اندزی شده، مشکلاتی به وجود بیاید.

اما در مجموع شهروندان متقاضی باید همچنان مطابق روال تعیین شده براساس زوج یا فرد بودن کد ملی خود به سامانه مراجعه کنند.

در عین حال اگر مشکل مراجعان ویرایش اطلاعات از قبل ثبت شده است باید از تلفن گویا: ۴۳۸۵۷ – ۰۲۱ با سازمان هدفمندی یارانه‌ها در ارتباط باشند اما ایرادهای فنی سامانه جدید مشکلات خود را از طریق تلفن ۶۴۴۹۲۶۰۹ با وزارت رفاه در میان بگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *