مجله اینترنتی

شرایط دریافت وام ایثارگران؛ ۲ میلیارد تومان با سود ۴ درصد

وام ایثارگران

ارائه وام ۲ میلیارد تومانی قرض‌الحسنه به ایثارگران اشتغال‌آفرین

صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران به کارفرمایان ۲ میلیارد تومان و به کسب‌وکارهای خویش‌فرما تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان، با سود ۴ درصد، تسهیلات ارائه می‌دهد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران توانا صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران از صندوق‌های تابع بنیاد شهید یکی از غرفه‌داران رویداد نمایشگاهی مسئله محور سازمان اقتصادی کوثر است و در این نمایشگاه به توضیح فعالیت‌های خود در راستای توانمند‌سازی اقتصادی جامعه ایثارگر می‌پردازد.

ارائه تسهیلات اشتغال به ایثارگران

این صندوق در قالب وام اشتغال به جامعه هدفِ بنیاد شهید، یعنی ایثارگران، خدمات ارائه می‌دهد. ایثارگران می‌توانند وام اشتغال و کسب و کار خود را به عنوان کسب و کار «کارفرمایی» یا «خویش‌فرمایی» دریافت کنند که برای ایجاد اشتغال در کشور ارائه می‌شود.

کارفرمایان باید از پرسنل ایثارگر استفاده کنند

ایثارگران هم می‌توانند در قالب خویش‌فرمایی (کسب‌وکار انفرادی) تسهیلات دریافت کنند و هم در قالب کارفرمایی (مدیریت کسب‌وکار گروهی) از این تسهیلات استفاده نمایند. در بخش کارفرمایی، وام‌گیرنده باید برای تکمیل پرسنل خود از افراد جامعه هدف صندوق ایثارگران، که مشمول این طرح می‌شوند، استفاده نماید و به ازای هر یک نفر تعهد اشتغال بدهد. تعداد پرسنل کارفرما در هر تعداد که ‌می‌خواهد انجام دهد قابل پذیرش است.

شرایط وام ایثارگران در سال ۱۴۰۱

تسهیلات کارفرمایی مبلغ ۲ میلیارد تومان است که با سود ۴ درصد و اقساط پازپرداخت ۵ ساله به شخص اعطا می‌شود. کسب‌وکارهای خرد و کوچک، یا به اصطلاح خویش فرما، نیز می‌توانند تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان با سود ۴ درصد و اقساط ۷ ساله تسهیلات دریافت کنند.

این تسهیلات با همراهی سه بانک دی، توسعه تعاون و کشاورزی به جامعه هدف پرداخت می‌شود. در صورت تقاضای تسهیلات شخص باید طرح اقتصادی خود را به بانک مربوطه ارائه دهد و در صورت قابل توجیه بودن طرح، مورد پذیرش بانک قرار می‌گیرد.

افراد با ثبت‌نام در سامانه جامع اشتغال (https://samka.mcls.gov.ir) می‌توانند از خدمات این سازمان بهره‌مند شوند تا از ظرفیت اشتغال جامعه ایثارگران در اقتصاد جامعه استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *