مجله اینترنتی

خبر مهم برنامه حمایتی دولت از افراد کم‌درآمد

به گفته معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، قرار است برای صیانت و حمایت از اقشار کم‌درآمد جامعه در طرح مردمی‌سازی اقتصاد کشور «طرح شناسایی و حمایت از اقشار ضعیف جامعه» در کشور اجرایی شود.


برنامه حمایتی جدید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای قشر کم‌درآمد کشور چیست؟

خبرآنلاین گزارش داد، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: «طرح شناسایی و حمایت از اقشار ضعیف جامعه» تحت راهبری شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی خواهد بود.

داریوش ابوحمزه در نشست کمیسیون تخصصی شورای عالی رفاه افزود: تشکیل و تقویت پایگاه «اطلاعات رفاه و بهره‌مندی ایرانیان» در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شامل سه زیربخش است.

ابوحمزه اظهار کرد: یکی از این زیربخش‌ها، بانک اطلاعات خدمات حمایتی به منظور انسجام‌بخشی به خدمات حوزه حمایتی، شامل سطح‌بندی خدمات، گروه هدف، معیارهای مشمولیت، دستگاه ارائه خدمت و نوع خدمت است.

وی دومین زیربخش را بانک اطلاعات رفاه افراد و خانوارها مشتمل بر اطلاعات مورد نیاز برای تشکیل پرونده رفاهی برای افراد و خانوارها دانست و در تشریح سومین زیربخش تصریح کرد: بانک اطلاعات بهره‌مندی رفاهی نواحی شهری و روستاهای دارای سکنه به منظور تشکیل پرونده رفاهی در مقیاس پهنه‌های جغرافیایی هدف در نواحی شهری و آبادی‌هاست.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: این برنامه به‌طور مشترک در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت کشور و کمیته امداد امام‌خمینی(ره) اجرا می‌شود و دستورالعمل اجرایی طرح با امضای سه‌جانبه دستگاه‌های مذکور لازم‌الاجراست.

داریوش ابوحمزه تصریح کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط نسبت به تکمیل اطلاعات مربوط به وضعیت شغلی و کسب‌وکارهای تمامی ایرانیان اعم از نیروهای مسلح، کارمندان، کارگران، دانشجویان و … اقدام و آن را در قالب شناسنامه الکترونیک رفاه و تأمین اجتماعی تلفیق و به‌روزرسانی کند.

ابوحمزه افزود: همه دستگاه‌های دخیل موظف هستند در این زمینه مشارکت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *